Projekty, które sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem.
Zasadź swój token FABA!
Masz okazję zostać częścią nowego kierunku inwestycyjnego. FABA wspiera firmy mające pozytywny wpływ na nasze środowisko, food-tech, bio-tech, edukację, AI ...
Portfolio spółki
Seed / VC/ Private Equity
NAPOLEON HR-4
Koncepcja reaktora IV generacji – wytwarzanie wodoru
CEO: Ing. Branislav Hatala, Ph.D.

NAPOLEON HR-4F przedstawia nową koncepcję gazem chłodzonego szybkiego reaktora IV generacji z głównym celem wytwarzania wodoru.

CEO spółki Branislav Hatala posiada długoletnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego. Swoje doświadczenie wykorzystuje w tworzeniu propozycji projektów, kierując zespołem opracowującym termo-hydrauliczne analizy bezpieczeństwa, a także w projektach badawczych poświęconych termomechanicznym właściwościom paliwa jądrowego. Był odpowiedzialny za zarządzanie dużymi projektami dla słowackich elektrowni jądrowych i był członkiem zespołów badawczych przy kilku europejskich projektach badawczych. Od ponad 10 lat jest zaangażowany w międzynarodowe badania jądrowe i jest europejskim przedstawicielem Międzynarodowego Forum Badań Reaktorów IV Generacji.

Więcej
whalecup
Biodegradowalny materiał opakowaniowy
CEO: Ing. Anastasia Malysheva
Whalecup to nowy startup koncentrujący się na rozwoju biodegradowalnych i ekologicznych materiałów do pakowania żywności.

CEO spółki Anastasia Malysheva ukończyła uniwersytet technologii chemicznej ze specjalizacją energia alternatywna i nauka o środowisku. Ma praktyczne umiejętności i doświadczenie w dziedzinie biopaliw, paliw konwencjonalnych, technologii organicznych i chemii środowiska.

Więcej


AGORA Pharmaceuticals
Opracowanie leku przeciwko chorobie Alzheimera
CEO: prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D.
AGORA Pharmaceuticals s.r.o. to spółka biotechnologiczna, założona w lipcu 2015 r., której celem jest opracowywanie nowych leków przeciwko chorobom neurodegeneracyjnym, zwłaszcza chorobie Alzheimera.

CEO spółki pan Kamil Kuča jest czeskim naukowcem i pedagogiem uniwersyteckim zajmującym się chemią i toksykologią, od lipca 2016 r. rektorem Uniwersytetu Hradec Králové. Jego głównym celem badawczym jest połączenie badań biomedycznych, ekonomii i informatyki. Kieruje lub kierował kilkoma zespołami badawczymi, zarówno w Czechach, jak i za granicą. O wynikach badań wykłada i informuje w środowisku akademickim na całym świecie.

Więcej
AlzheimerChain
Zapobieganie chorobie Alzheimera
CEO: MUDr. Jan Pavlík, MBA
AlzheimerChain to pierwsza globalna aplikacja mająca na celu zapobieganie chorobie Alzheimera. Aplikacja będzie koncentrować się na testach przesiewowych, testach werbalnych, kwestionariuszach, sztucznej inteligencji, szczególnie w ocenie MRI, aktywności fizycznej i treningu poznawczym. Technologia Blockchain będzie wykorzystywana do wgrywania i przechowywania danych.

CEO spółki Jan Pavlík ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, zajmuje się głównie onkologią, neurologią (demencja, udar i stwardnienie rozsiane) oraz dziedziną rzadkich chorób.

Więcej


My Father's Hair
Organiczna nalewka do włosów z ekstraktem z pokrzywy
CEO: Ing. Júlia Zajacová
Firma My Father's Hair s.r.o. została założona w czerwcu 2018 roku, po tym jak Júlia Zajacová i jej rodzina postanowili podzielić się swoim własnym przepisem z Co druga osoba ma problem z wypadaniem włosów. Organiczna nalewka do włosów mojego ojca z ekstraktem z pokrzywy jest czysto naturalny produkt, który daje włosom niezbędny impuls i dlatego wznawia swój rozwój.

CEO firmy Júlia Zajacová jest absolwentką University of Ekonomia ze specjalizacją w zarządzaniu produkcją i logistyką. duże doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw, które posiada nabyte w ciągu 12 lat
w międzynarodowych korporacjach, w szczególności w zakresie planowania sprzedaży.

Więcej
FABA LTD.
CEO: Robert Flocius
Robert Flocius ma wieloletnie doświadczenie we wszystkich aspektach equity investments i venture capital. Były akcjonariusz i współzałożyciel spółki UB Networks Benelux Inc. - amerykańskiej spółki telekomunikacyjnej, która została pierwszym globalnym partnerem Cisco Systems Inc. Później została ona sprzedana firmie Newbridge za 260 milionów dolarów, Newbridge następnie pochłonął gigant Alcatel. Pełnił funkcję głównego doradcy (jak i również akcjonariusza) ds. akwizycji w spółce Madge Networks, najszybciej rozwijającej się brytyjskiej firmie w 1998 r., która pod jego kierownictwem przejęła izraelską firmę Lannet, tworząc aktywa o wartości 1,2 mld USD. Był także współzałożycielem spółek Castelum Partners i Boston Capital Service, które były zaangażowane w restrukturyzację, a następnie sprzedaż 130-letniego angielskiego banku Seymour Pierce. Kilka lat temu założył odnoszącą sukcesy czeską firmę Aqua Angels, która obecnie działa w kilku krajach europejskich..
Jesteśmy współtwórcami potencjału ludzkiego
Wspieramy projekty i zespoły ludzi o globalnie pozytywnych ambicjach wpływania na świat. Rozumiemy ludzi, którzy są poza horyzontem zwykłego ludzkiego zrozumienia.
Wypełnij formularz o sobie
i o projekcie

Wybór (rejestracja)
Sadzenie
W razie zainteresowania zaprosimy
Cię na prezentację (Pitch)
Pielęgnacja
Porozmawiamy o konkretnych etapach współpracy i poznamy się
Wzrost/żniwa
Proces współpracy
Stworzenie środowiska sukcesu,
uzupełnienie i finansowanie zespołu
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem, zostaw nam swoje dane kontaktowe
Klikając na przycisk Wyślij wyrażasz zgodę na przekazanie i przetwarzanie danych osobowych
FABA LTD.
+ 44 (0) 208 638 7628
hello@fabainvest.com
Nwms Center 31 Southampton Row,
Office 3.11, 3rd Floor, London, England,
WC1B 5HJ
© All Right Reserved. FABA LTD.
hello@fabainvest.com